Duben 2011

Electric Light Orchestra - Dont Bring Me Down

17. dubna 2011 v 19:44 | Markét
Já se asi zbláznim. Po tejdnu zoufalýho hledání tý neznámý písničky, jsem ji konečně našla! Celej den uklízim a učim se a při tom mi hraje Oldies radio a před chvílí - nečekaně - slyšim tu melodii!! Začla jsem po pokoji skákat radostí!

Jmenuje se Dont Bring Me Down (já to řikala, že je tam něco Dont ___ Me Down! :D, ale nezpívaj tam teda "whoops", ale "grooosss" :D). Jsem tak ráda, že jí konečně můžu poslouchat na mý mp3. :)Když už tu teda jsem zase po dlouhý době, tak napíšu něco víc. Vím, že je na mym blogu už pěkně dlouho velká nuda a téměř nic se tu neděje. Občas mám chutě ho smazat, ale asi bych toho pak litovala... :( ..V pátek jsme byli se školou v Praze v Rudolfinu na koncertě. Myslela jsem, že to bude nuda, jak mi pár lidí řikalo, ale hodně mě to překvapilo - fakt se mi to líbilo. :)) Jednu hudinu hrál soubor kytar - přes 30 kytar - a hráli samý slavný skladby, ale takhle jenom v kytarovym podání, to bylo něco naprosto originálního. V druhý hodině vystupoval zase soubor jen z bicích nástrojů. Hráli tam studenti konzervatoří, takže většinou lidi našeho věku. Vážně se mi to líbilo. :) Pak byl krátkej rozchod a jelo se vlakem domů. Mně by úplně stačilo jezdit jen tak se třídou vlakem a rozhodně bych se nenudila... :D Je neuvěřitelný, jak může bejt cesta vlakem zábavná... :D

Po celym dni mě hrozně bolely nohy, nachodili jsme docela dost km a navíc jsem měla boty na podpatkách, ale i tak jsem šla ještě večer s kámoškou na čajík. :D ..Skoro celej víkend se učim matiku. :/ Zejtra píšem čtvrtletku, bože... Mimochodem, jsem viděla v pátek film Once (zas tak mě to nebavilo no...) a včera Perný den (je to film o Beatles, viděla jsem ho už asi před třema rokama.., je to dost dobrej film!! :)) A taky jsem objevila úžasný knížky - od Petra Šabacha. Za dva dny jsem přečetla už dvě. :) Hned po víkendu si půjdu do knihovny pro další. Podle jeho knížek bylo natočeno hodně filmů, např. Šakalí léta (úžasnej film!), Pelíšky (ještě snad lepší!), Pupendo (tu knížku jsem právě včera dočetla :)), Občanský průkaz (ten film je hodně dobrej, ale knížka je furt půjčená :/),... Opravdu doporučuju. Konečně mě po dlouhý době zase chytlo čtení. :)

Whoops!

11. dubna 2011 v 21:03 | Markét
Prosím, potřebuju pomoct. :D Celej den jsem hrozně frustrovaná z jedný písničky, jejíž jméno neznám, ani nevím, kdo ji zpívá, ale hrozně bych to chtěla vědět, protože je skvělá!

Vím jediný tyhle věci: hráli ji včera ráno kolem 10. hodiny na Oldies radiu, zpívá ji muž s takovým vysokým hlasem (něco ve stylu Scissor Sisters), v refrénu se zpívá něco jako: whoops, don´t let (get, take,..?) me down... a to se pořád opakuje. To whoops nevím jistě, ale příde mi, že to tam tak bylo. Nebo nějaká jiná citoslovce. :D Tu melodii znám, dokázala bych to zazpívat, kamarádka to podle mýho zpěvu dneska poznala, ale taky neví, jak se jmenuje. :D Je to hodně známá písnička z 60. nebo 70. let. Ach jo! Už takovou dobu jsem projížděla google, youtube, dokonce jsem zkusila stránku midomi.com (jestli to neznáte, tak tam se má zazpívat melodie do mikrofonu a ono to vyhledá, čemu je to podibný, ale mně to vyhledalo samý kraviny... :D asi jsem zpívala falešně, nebo to maji oni rozbitý :D). Grrr! Doufám, že na ni někdy přijdu. Prosím, kdybyste ji někdo znal, tak mi napiště koment. :)

Jo a nemám na mysli Don´t let me down od Beatles. ;)

...Btw., vlastně jsem nenapsala, jak dopadl ten Emil. :D Z 50 gum a 50 odznaků se nám podařilo prodat jenom 32 věcí. (Ale byli i lidi, kterým se to podařilo prodat všechno.) Od nás lidi nechtěli kupovat. Většinou říkali, že takovým nadacím nevěří... Ale já se jim teda moc nedivim, přece jenom se z těch 20 Kč, který se přispívají, dostane k těm dětem kdovíjak malý procento. :( Ale i tak jsme si ten den skvěle užili. :) Celej den bylo 25°C, svítilo sluníčko, no nádhera. :)

Zatím se mějte hezky a kdyžtak se ozvěte s tou písničkou, kdybyste tušili, co by to mohlo být. :)

In a world of magnets and miracles

5. dubna 2011 v 21:07 | Markét
Čus lidi! :) Dnešek byl uplně super. I když jsme měli školu do 4 (strašná otrava), tak pak jsem šla rovnou na výtvarku a co se nestalo. Myslím, že jsem konečně aspoň trochu urovnala vztah s jednim mým... kamarádem? (nemůžu říct mým bejvalým klukem.., myslím, že jsme spolu úplně nechodili, ale to je jedno) a hrozně mi to zvedlo náladu. :) A pak, když jsem domalovala jeden obrázek, na kterym pracuju už asi 6 výtvarek, tak mě učitel hrozně pochválil. Vážně mi nikdy tolik nepochválil výkres jako dneska. A potom mi řekl, že vezme ten obrázek za měsíc na výstavu do Rakouska do Gmündu!! Hrozně mě to potěšilo. :) Bohužel ho nemám vyfocenej, takže to sem nemůžu dát, ale třeba příští tejden.

Mimochodem, naše třída se zúčastní nadační sbírky Emil. Ve čtvrtek nejdeme do školy (jupííí! :D) a místo toho budem ve městě po dvojicích prodávat placky a gumy s Emilem. Výdělek bude pro handikapované děti. Tu sbírku můžem dělat vlastně už od pátka a tak jsme se spolužačkou zašly už včera o poledce ven a nabízely jsme to lidem. A výsledek? Z asi 15 lidí, kterých jsme se zeptaly, jestli by nepřispěli, jich přispělo NULA lidí!!! Fakt strašný. Jsem zvědavá, jak se ve čtvrtek zbavíme 100 Emilů... :D A víte co nás nejvíc naštvalo? Jeden chlápek nám řekl: "Holky, to je stejný, jako kdybyste řekly: dáte mi padíka na kalbu?. Já tomuhle nevěřim." A my: "Ale my máme osvědčení, klidně vám ho můžeme ukázat." A on: "Takovejch bych mohl mít dvacet..."

Ten mě tak vytočil!.. Jako je pravda, že se nedá 100% věřit takovejm nadacím, ale jako to s tou kalbou přehnal..! :D

Ještě musím zmínit počasí! :D Ach, o víkendu bylo krásně. Chodit jenom v tričku, celý odpoledne jsem byla v lese.. :) A vlastně i dneska bylo docela hezky. :) Jediný, co mě štve, je moje nekonečná alergie. Už od tý doby, co jsem se vrátila z hor (před třemi týdny), jsem ji začala mít. Je to fakt otrava. Každý ráno kejchám, smrkám, přestane to většinou tak po první hodině ve škole a večer mi pro změní slzí oči... :/

Ještě sem dám jednu písničku... je ú ž a s n á ! <3 A ten klip taky..Poslední dobou hodně poslouchám Pink Floyd.


Photos of Breaking Dawn

5. dubna 2011 v 20:40 | Markét |  Breaking Dawn
Možná jste je už viděli, ale stejně je sem dám. Nový fotky z BD! Úplně hustý! Ta kvalita je hrozná, ale aspoň něco. :)

imagebam.com.imagebam.com

fotky z ostrova Esmé.. :)

imagebam.com.imagebam.com
imagebam.com.imagebam.com.imagebam.com

tahle fotka mě dostává.. Bellin porod.. fuj, představovala jsem si to míň nechutný :D

imagebam.com
imagebam.com.imagebam.com.imagebam.com.imagebam.com .imagebam.com

taky jedna fotka s Renesmé, i když strašně nekvalitní...
imagebam.com


zdroj: twilightdeedou.blog.cz (doufám, že ti nevadí, že jsem je zkopčila, mně se nechtěly všechny ukládat na imagebam :))