Září 2013

Jak ten čas letí

19. září 2013 v 22:18 | Markét
Poté, co mi dohrálo album Sound of silence od Simona a Garfunkela, jsem přemejšlela, jakou hudbu bych si mohla pustit. A nějak jsem narazila na složku soundtracku z New Moon na mym notebooku a tak jsem si pustila ty nostalgický písně. Ty písničky, který jsem poslouchala v patnácti letech a bylo mi tak krásně! Já byla tak neskutečně bez jakejchkoliv problémů, žádná zodpovědnost, tolik volnýho času, žádný učení, žádná práce, vůbec nic. Občas bych to vrátila zpátky. Ale ve skutečnosti NE. Mám se krásně. :)

Jsem sice ve čtvrťáku na gymplu, dělám si konečně autoškolu (hrozně se mi do toho nechtělo, ale teď je poslední šance), mám už třetim rokem slušně placenou brigádu (hezká práce, ale furt je to práce a ta dá práci :)), měla bych číst knížky k maturitě, protože mi vyškrtali plno již přečtenejch, měla bych už pořádně vymejšlet téma maturitní práce z výtvarky, učit se jako samouk fráninu (budu nejspíš jediná z celýho ročníku, kdo bude z fr maturovat), připravovat portfolia k přijímačkám na průmyslový design a architekturu (obojí na fakultě architektury na ČVUT, přijímačky jsou už koncem ledna) a vůbec prostě - nevim co dřív. Ale. Jsem i tak šťastná. :) Jsem ráda, že mám pořád co dělat. Že můj život má smysl. Chodim s mym klukem rok a třičtvrtě a je to úžasný.

Prožila jsem nádherně pestrý prázdniny. Hned posledního června jsem jela na šest dní do Itálie (stejně jako před třema rokama, jenom jsem letos byla pár dní ve Veroně a pár dní u Gardy - dokonalý!), potom tejden v Kroměříži a potom tři tejdny ve Švýcarsku. Já sama. Malá 156 cm vypadající na 12 let (za měsíc a kousek mi bude 19, nikdo mi nevěří, když v hospodě ukazuju občanku, obsluha se nemůže dopočítat - hrozně mě to baví :D). Jela jsem do Švýcarska z důvodu zlepšit se ve francouzštině, protože ten jazyk mám moc ráda a vlastně jazyky vůbec (a taky že to neskutešně pomohlo - mluvit tři tejdny jenom francouzsky, občas německy, zřídkakdy anglicky, je strašně prospěšný, teď ve škole, když máme jednou tejdně rodilou mluvčí - Francouzka, dokážu s ní uplně v pohodě komunikovat, všechno jí rozumim, nepřemejšlim nad skládáním slov ve větách, jde to automaticky), taky jsem chtěla poznat novou zemi a přiučit se trochu samostatnosti. Našla jsem si tam brigádu jednoduše přes internet. Většina lidí by se asi bála (já taky ze začátku), ale řikala jsem si, že kriminalita ve Švýcarsku je hodně nízká a v horách téměř nulová a vůbec - kdyby mě to tam štvalo, tak sednu na vlak a pojedu zpátky domů.
Teď zpětně jsem nesmírně šťastná za to, že jsem se odvážila tam jet. Bylo to tak obohacující ve všech ohledech. Bydlela jsem v rodině v kantonu Valais, pracovala u nich s ovocem, zeleninou, obilím, vinicemi, řezala jsem dřevo, zametala, plela,... Celé dny od rána do večera venku v přírodě na sluníčku - tak moc mě to ozdravilo a zocelilo. Měla jsem hroznou radost z manuální práce, cítila jsem se tak užitečná. Všichni tam na mě byli tak hodní, seznámila jsem se tam s tolika lidmi. Jeden den jsem dokonce byla pomáhat v St. Maurice s dětma na dětskym táboře. Viděla jsem v Martigny výstavu Modiglianiho. Byla jsem několikrát v Sionu, Sierru, v Loech les bains... a vůbec. Jsem přešťastná za tak úžasný zážitky. Navíc už hodně dlouho se zajímám o zdravou výživu a ve Švýcarsku to bylo dělaný jak pro mě. Bydlela jsem v rodině doktora, který byl 12 let doktor v Africe - velmi vážený a chytrý člověk, a u nich doma se vařilo strašně moc zdravě, všechno ze zahrádky, a když ne, tak aspoň se značkou bio. To mi zůstalo do teďka, pořád si vařim zdravý lehký jídla, bylinkový čaje...

Moc jsem se rozpovídala. Ale tak nějak jsem po tom poslechu soundtracku z New Moon (kterej mám mimochodem pořád hrozně moc ráda - nejvíc white demon a slow life) měla potřebu se ozvat, i když vim, že si to nejspíš nikdo nepřečte. Ale tak mně je příjemný se takhle hezky vypsat. :)

Kdyby tu byl někdo z mejch dávnejch čtenářů, zanechte komentář. Potěší mě.

Mějte se krásně, užívejte, nestresujte se, jezte zdravě a s láskou k jídlu a vůbec - usmějte se přesně TEĎ. A uvidíte, že bude líp. :)